2015. évi közgyűlési beszámoló

2015. április 14.

A közgyűlés ideje és helye

2015. március 27. Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar 6800 Hódmezővásárhely, Andrássy u. 15.

Határozatképesség

A 2015. március 27-én 10.00 órára összehívott, megismételt közgyűlés határozatképes volt.

Napirend

• 2014. évi működési és gazdasági beszámoló
  • Támogatások
  • 2015. évi gazdasági és munkaterv
  • 2015. évi rendezvény- és bírálati terv
  • Alapszabály módosítása a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, illetve az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény változásai miatt
  • Tenyésztési program módosítása a lófélék egyedeinek azonosításáról szóló 110/2013. Kormányrendelet előírásai miatt
  • Egyebek

Határozatok

2015/01. Kgy. határozat:

A közgyűlés a tervezett napirendet nyílt szavazással, egyhangúlag elfogadta.

2015/02. Kgy. határozat:

A közgyűlés nyílt szavazással, egyhangúlag elfogadta a közgyűlés tisztségviselőit.
Levezető elnök: Pap István társadalmi elnök
Jegyzőkönyv-vezető: Veres Mária
Jegyzőkönyv-hitelesítők: Ibrányi András, Faluhelyi Tibor

2015/03. Kgy. határozat:

A közgyűlés nyílt szavazással, egyhangúlag elfogadta:

2015./04. Kgy. határozat:

A közgyűlés nyílt szavazással, egyhangúlag elfogadta a 2014. évi támogatásokról és 2015. évi pályázati lehetőségekről és adminisztratív kötelezettségekről szóló beszámolót.

2015/05. Kgy. határozat:

A 2015. évi célpárosítási rendszer működtetésével kapcsolatban tagi javaslatként felmerült, hogy a 2014. évi gyakorlatnak megfelelően a kiemelt nóniusz mének utáni támogatás a jóváhagyott párosítások szerinti fedeztetések alapján kerüljön folyósításra.

A közgyűlés fentieket megvitatta, s egyhangúlag jóváhagyta a Tenyésztői Bizottság eredeti javaslatát, mely szerint támogatás a jóváhagyott párosítások szerint a kiemelt nóniusz mének után megszületett és azonosított csikók után fizethető.

A közgyűlés nyílt szavazással, egyhangúlag elfogadta a tagi támogatásokról, a 2014. és 2015. évi támogatott célpárosítási rendszer működtetéséről szóló beszámolót.

A 2015. évi célpárosítási rendszerben részt vevő kancák köre a beérkezett párosítási tervek alapján a Tenyésztői Bizottság következő ülésén, 2015. április 30-ig kerül kijelölésre és kihirdetésre.

2015./06. Kgy. határozat:

A közgyűlés nyílt szavazással, egyhangúlag elfogadta az Alapszabály módosítását.

2015/07. Kgy. határozat:

A közgyűlés nyílt szavazással, egyhangúlag elfogadta a Tenyésztési program módosítását.

2015/08. Kgy. határozat:

Az egyesület alapszabálya értelmében, aki tagi kötelezettségeinek nem tesz eleget, függetlenül attól, hogy kilépési szándékát jelzi-e vagy nem, önkéntes kilépőnek minősül.

A közgyűlés nyílt szavazással, egyhangúlag elfogadta az alábbi tagok önkéntes kilépését:

• BVI Baumgartner Zrt. Budapest
  • Hegyesiné Balogh Anna, Békés
  • Huszti László, Balmazújváros
  • Jobban Sándor, Sárbogárd
  • Kacziba Pál, Csongrád
  • Kerekes György, Nagymágocs
  • Koroknai Zoltán, Balmazújváros
  • Lámpás 2000 Bt. Kosd
  • Medveczki József, Cegléd
  • Mészáros Andrea, Földes
  • Nagy István, Kecskemét
  • Papp János, Domaszék
  • Rácz Ferenc, Hajdúdorog
  • Rezgő János, Pénzesgyőr
  • Selek István, Zalakomár
  • Sindel László, Szarvas
  • Tóth János, Apátfalva
  • Varga Ferenc, Jenő

2015/09. Kgy. határozat:

A nóniusz lóállomány származásának közhitelességét az egyesület a születés évében bélyegzett csikóállomány 10%-ának szúrópróbaszerű, DNS-alapú származásellenőrzésével igazolja.

A közgyűlés sorsolással megállapította a 2015. évben DNS vizsgálatra kötelezett egyedek körét, mely szerint minden,
7-es sorszámra végződő bélyegzésű csikó származásellenőrzésre kerül.

2015/10. Kgy. határozat:

A közgyűlés nyílt szavazással, egyhangúlag elfogadta azt a tagi javaslatot, mely szerint a lóútlevél-átíratást adásvételkor a régi tulajdonos kezdeményezze.

2015/11. Kgy. határozat:

A közgyűlés nyílt szavazással, egyhangúlag elfogadta azt a tagi javaslatot, mely szerint a nóniusz fedezőmént tartó fedeztetési állomások az egyesületben tagsági viszonnyal rendelkezzenek.

2015/12. Kgy. határozat:

A közgyűlés nyílt szavazással, egyhangúlag elfogadta, hogy a Tenyésztési programban elfogadott korrekciós minősítések, illetve tenyésztői díjazások ünnepélyes kiosztása a 2015. októberi országos tenyészszemle keretei között történjen meg.