2016. évi rendezvénynaptár-tervezet

2016. március 5.

A rendezvénynaptár folyamatosan frissül!

• Április 8-9.                               Kancabírálat és méncsikószemle, Hortobágy
  • Április 16.                                Közgyűlés, Hódmezővásárhely
  • Május 5-8.                                Nemzetközi kettesfogathajtó verseny, Fábiánsebestyén
  • Május 14.                                 Regionális tenyészszemle, Elek
  • Május 19-22.                            XXIII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok, Hódmezővásárhely
  • Május-június                            Méncsikószemle, Mezőhegyes
  • Június 2-5.                               Duna-Alpesi Kupa, Tapolcsány (SVK)
  • Június 4.                                  Cifraszűrös és hagyományőrző nap – regionális tenyészszemle, Hajdúböszörmény
  • Június 30.                                Nemzetközi kettesfogathajtó verseny, Lipica (SLO)
  • Július 8-10.                              50. Hortobágyi Lovasnapok (MLOSZ közös megjelenés)
  • Július 30.                                 Regionális tenyészszemle, Lovas Színház, Püspökladány
  • Június-szeptember                   Regionális tenyészszemle, Helvécia
  • Június-szeptember                   Regionális tenyészszemle, Szatymaz
  • Június-szeptember                    Regionális tenyészszemle, Tiszaföldvár
  • Június-szeptember                   Regionális tenyészszemle, Vilmány
  • Június-szeptember                   Regionális tenyészszemle, Besenyőtelek
  • Június-szeptember                   Regionális tenyészszemle, Bükkmogyorósd
  • Június-szeptember                   Regionális tenyészszemle, Somogyapáti
  • Augusztus 18-21.                     XXV. Farmer Expo, Debrecen
  • Augusztus 31-szeptember 3.    30. Bábolnai Gazdanapok
  • Szeptember 3.                          Regionális tenyészszemle, Állampuszta
  • Szeptember 8-11.                    II. Fiatal Fogatlovak Világbajnoksága, Conty (FRA)
  • Szeptember                              A dunai ló 65 éves jubileumi ünnepsége, Bulgária
  • Szeptember                              Nemzeti Vágta, Budapest
  • Szeptember 22-25.                  X. Kaposvári Állattenyésztési Napok
  • Szeptember-október                 A magyar ló hétvégéje – magyar tenyésztésű lófajták ménvizsgája, Mezőhegyes (MLOSZ közös megjelenés)
  • Október                                   Országos Nonius Tenyészszemle és XI. Kozma Ferenc Kupa, Mezőhegyes

A Tenyésztői Bizottság 2016. március 2-i ülésén egyhangúlag döntött az alábbi országos rendezvényeken való megjelenés feltételeiről:

• XXIII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok, Hódmezővásárhely:
    Mivel az idei rendezvény kiemelt lófajtája a nóniusz, az egyesület a kiállítás szervezőbizottságát megkeresi az egyesületi tagok részvételének költségtérítése tárgyában, illetve javasolja, hogy az állami ménesekkel a szervezőbizottság külön megállapodást kössön.
  • XXV. Farmer Expo, Debrecen:
    Az egyesület a kiállítás szervezőbizottságát megkeresi az egyesületi tagok részvételének költségtérítése tárgyában, illetve javasolja, hogy az állami ménesekkel a szervezőbizottság külön megállapodást kössön.
  • Magyar Ló Hétvégéje, Mezőhegyes:
    A Magyar Lótenyésztők Országos Szövetsége 2016-ban a Magyar Ló Hétvégéjét Mezőhegyesen kívánja rendezni, jelenleg zajlanak a tárgyalások a forrás megteremtésére a Földművelésügyi Minisztériummal. A programtervben több fajta közös ménvizsgája, illetve magyar tenyésztésű fajták teljesítménypróbája szerepel. Amennyiben a rendezvény megvalósul, a nóniusz fajta ménvizsgája e keretek között, az Országos Nonius Tenyészszemle és a XI. Kozma Ferenc Kupa pedig külön időpontban kerül megrendezésre. A ménvizsga bírálóbizottsága a korábbi évek gyakorlatának megfelelően az egyesület hivatalos bírálóinak tagjaiból fog állni.