Az Elnökség 2019. szeptember 13-i ülésének határozatai

2019. szeptember 18.

Jelen voltak:

Az Elnökség tagjai: Zilahy István ügyvezető elnök, Pap István társadalmi elnök, Barna Gergely, Faluhelyi Tibor, Fábián János, Ibrányi András, Nagy László, dr. Pétervári Zoltán (Állampusztai Kft. képviselője), Szladek Róbert (Hortobágyi Nonprofit Kft. képviselője); a Felügyelő Bizottság tagjai: Horváth Miklós, Fekete Pál, Papp János, illetve Veres Mária irodavezető, valamint Győri Zsolt, a bíráló bizottság tagja és Bardóczky Veronika, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. lótenyésztési osztályvezetője

Napirend

• Beszámoló a 2019. évi közgyűlés óta eltelt időszak eseményeiről
  • 2019. évi ménvizsga és jubileumi tenyészszemle előkészítése
  •  Pályázati aktualitások:
    • A védett őshonos és veszélyeztetett mezőgazdasági állatfajták genetikai állományának in situ megőrzése
    • A védett őshonos és veszélyeztetett mezőgazdasági állatfajták genetikai állományának ex situ megőrzése
      • fedezőméntartás támogatása
      • apaállatjelölt tartásának támogatása
    • Célpárosítási támogatások
  • Egyebek

Az Elnökség meghallgatta Pap István Tibor tájékoztatását a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt-t érintő várható személyi változásokról és bemutatta Bardóczky Veronikát, a ménesbirtok lótenyésztési ágazatának új vezetőjét.

Határozatok

2019/14. (09.13.) elnökségi határozat:
Az Elnökség egyhangú szavazással elfogadta az ügyvezetés beszámolóját az eltelt időszak eseményeiről.
Letölthető dokumentum: Beszámoló a 2019. évi közgyűlés óta eltelt időszak eseményeiről

2019/15. (09.13.) elnökségi határozat:
Az Elnökség egyhangú szavazással döntött arról, hogy a 2019. évi ménvizsgát és tenyészszemlét 2019. október 12-13-án Mezőhegyesen kívánja megrendezni.

2019/16. (09.13.) elnökségi határozat:
Az Elnökség egyhangú szavazással döntött arról, hogy a 2019. évi tenyészszemle keretein belül az egyesület megalapításának 30. évfordulója alkalmából rendezendő tenyésztői esten kívánja átadni a korrekciós minősítéseket az aktív kancaállomány vonatkozásában (sportelit, tenyésztési elit), illetve az újabb tenyésztői koszorús elismeréseket.

2019/17. (09.13.) elnökségi határozat:
Az Elnökség egyhangú szavazással döntött arról, hogy a vizsgázott fedezőménekre korlátozott tenyésztési engedélyt is kiadhat.

2019/18. (09.13.) elnökségi határozat:
Az Elnökség 1 ellenszavazat mellett döntött arról, hogy a korlátozott tenyésztési engedély maximált  darabszámú kanca fedeztetését jelenti.

2019/19. (09.13.) elnökségi határozat:
Az Elnökség 1 tartózkodás mellett döntött arról, hogy a korlátozott tenyésztési engedéllyel rendelkező mének használata esetén maximum 10 kanca fedeztetését engedélyezi.

2019/20. (09.13.) elnökségi határozat:
Az Elnökség egyhangú szavazással döntött arról, hogy a fedezőmének fényképezését folytatni kívánja, az ügyvezetés egyeztet az érintett fedeztetési állomásokkal.

2019/21. (09.13.) elnökségi határozat:
Az Elnökség egyhangú szavazással elfogadta a Tenyésztési Iroda pályázatokról történő beszámolóját:

• fedezőméntartás támogatása
    • apaállatjelölt tartásának támogatása
  • Célpárosítási támogatások

Az Elnökségi ülés után Battonyán, Pusztaottlakán és Eleken folytatódott az ex situ méncsikónevelési pályázatban részt vevő állomány bírálata.