Célpárosítási rendszer 2015.

2015. február 23.

A Tenyésztői Bizottság 2015. február 6-i határozata értelmében az egyesület a 2014. évben bevezetett célpárosítási rendszert az alábbi feltételek mellett 2015. évben is működtetni kívánja.

A TB a támogatott mének körét 2015. évre az alábbiakban határozta meg.

„A” vonal:

„B” vonal:

„C” vonal:

„D” vonal:

Cseppvérkeresztezésre ajánlott:

A TB a támogatott mének kiválasztása során a tenyészeredményeivel már bizonyított idősebb mének mellett kipróbálási céllal kiemelt lehetőséget kíván biztosítani olyan fiatal mének számára, melyek reményeink szerint a jövőben a fajtafenntartásban meghatározó szerepet tölthetnek be.
A „D” vonal veszélyeztetett helyzete miatt minden, 2014. évben tenyésztési eredménnyel rendelkező vonalbeli mént a támogatott mének körébe sorolt.

A 2015. évi támogatási feltételrendszer nóniusz mének esetén a következő:

• támogatás a jóváhagyott párosítási terv szerint a támogatott nóniusz mének után megszületett és azonosított csikók után fizethető,
  • a támogatás maximális összege az MLOSZ 2015. évi díjszabása szerinti fedeztetési (bruttó 28 000 Ft), illetve termékenyítési díj (bruttó 31 000 Ft) összege.

Az egyesület tulajdonát képező Rittmeister nevű, cseppvérkeresztezésre ajánlott mén szaporítóanyagát a 2014. évi gyakorlatot változatlanul fenntartva ingyenesen kínáljuk mindazon tenyésztőknek, akiknek ez irányú párosítási tervét az egyesület jóváhagyja.

A támogatásra fordítható teljes keretösszeg mértékéről az egyesület 2015. márciusi közgyűlése dönt, a közgyűlésen jóváhagyott keretösszegen felüli igénylés esetén a TB a jogosult kancák körét a kanca alapminősítése, tenyészeredményei, illetve sajátteljesítménye alapján kívánja meghatározni.

A támogatott párosításokra vonatkozó párosítási tervek befogadási határideje: 2015. március 15.

Kérjük, a postán a napokban megküldött 2015. évi párosítási terveket fentiek figyelembe vételével elkészíteni, illetve postafordultával megküldeni szíveskedjenek.