x

Ex-situ méntartási és méncsikónevelési támogatás adatellenőrzések

2018. augusztus 10.

Az in situ őshonos kancatámogatás kifizetési kérelmek beadásainak tapasztalata alapján az alábbi adminisztratív típushibák merültek fel:

  • nincs bejelentve a tartás kezdete a Nébih felé a Lófélék egyedbejelentő lapja – tartás kezdete nyomtatványon
  • nincs bejelentve a tartás vége a Nébih felé a Lófélék egyedbejelentő lapja – tartás vége nyomtatványon
  • végleges fogyaték esetén nincs visszaküldve a lóútlevél a Lóútlevél Irodába
  • a lóútlevélből hiányzik a fajtabejegyzés

Hogy az ex situ méntartási és méncsikónevelési támogatások kifizetési kérelmei esetében ezek a hibák a lehető legjobban kiküszöbölésre kerüljenek, kérjük azokat a pályázókat, akik 2018-ban kifizetési kérelmet nyújtottak be, hogy az alábbi adatokat egyesületünk email címére (nolte@hortobagy.eu)
2018. augusztus 24-ig megküldeni szíveskedjenek:

  • benyújtott jogcím megnevezése (fedezőmén tartása, apaállatjelölt felnevelése)
  • jogcímenként benyújtott egyedek azonosítója, neve

A megkapott adatok alapján egyesületünk a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnál kezdeményezi a tartásra és fajtabejegyzésre vonatkozó adatok lekérdezését és haladéktalanul tájékoztatni fogja az érintett pályázókat az esetleges további teendőkről, hogy az elmaradások a kifizetési kérelmek adminisztratív ellenőrzése előtt javításra, illetve pótlásra kerüljenek.

Bármilyen kérdés merül fel, kérjük keressék a Tenyésztési Irodát.