Indul a 2018. évi Egységes Kérelem, és ezen belül az őshonos támogatások kifizetési kérelmeinek beadása

2018. április 4.

Tájékoztatjuk az érintett Tenyésztőtársakat, hogy 2018. április 3-ától megnyílt a 2018. évi Egységes Kérelem elektronikus beadási felülete.

A Magyar Államkincstár ismertetője szerint 2018-ban minden eddiginél több, immár 44 jogcímre, intézkedésre lehet igényelni, illetve adatszolgáltatási kötelezettséget teljesíteni az egységes kérelem keretében.

Az ügyfelek számára 2018. április 3. és 2018. május 15. közötti időszak áll rendelkezésre, hogy támogatáscsökkentés nélkül nyújthassák be kérelmüket.

Az ismertető teljes szövege itt érhető el: Magyar Államkincstár hírek – Mától benyújthatóak az egységes kérelmek

Az őshonos lovakra vonatkozó jogcímek tekintetében az alábbi pályázóknak kell kifizetési kérelmet benyújtaniuk ebben az időszakban:

• in-situ őshonos kancatámogatás jogcímen 2016. évben támogatási kérelmet benyújtott pályázói
  • in-situ őshonos kancatámogatás jogcímen 2017. évben támogatási kérelmet benyújtott pályázói
  • ex-situ őshonos méntartási és méncsikójelölt-felnevelési támogatás jogcímen 2017. évben támogatási kérelmet benyújtott pályázói

Az Egységes Kérelem beadásának részletes szabályairól szóló közlemény még nem elérhető, annak megjelenése után egyesületünk a korábbi évek gyakorlatának megfelelően elkészíti az őshonos lovakra vonatkozó jogcímeket érintő rövidített tájékoztatót és azokat a honlapon haladéktalanul közzéteszi.

Kérjük a Tenyésztőtársakat, hogy az Egységes Kérelem beadásának részleteiről szóló államkincstári közlemény megjelenéséig és az egyesületi tájékoztató elkészítéséig kifizetési kérelmet senki ne nyújtson be!