x

Őshonos kancatámogatás – kiegészítő információk a mindkét évre kifizetési kérelmet benyújtani kívánó pályázók részére

2018. április 13.

Az őshonos kancatámogatás kifizetési kérelmeinek benyújtása során több pályázó jelezte, hogy 2016. és 2017. évi támogatási kérelmének adatai közül a 2017. évi támogatási kérelem vonalkódját és a hozzá tartozó lovakat nem tölti be a rendszer, a kézzel berögzített vonalkódot pedig nem fogadja el és a lovak adatait sem lehet 2017. évre vonatkozóan új sorokként felrögzíteni.

A hibát a Magyar Államkincstárnak jeleztük, az az elektronikus felületen rövid időn belül kijavításra került, de a Magyar Államkincstár tájékoztatása alapján kérjük, aki ilyen problémát tapasztalt, a már megkezdett kérelmet törölje és teljesen új kérelem benyújtását kezdeményezze, ekkor már megjelenik mindkét támogatási kérelemhez tartozó minden állategyed.

Azon pályázók esetén, akiknek kifizetési kérelmeik rögzítése még ezután kezdődik, fenti probléma már nem jelentkezik. Ha valaki mégis hasonlót tapasztalna, kérjük, haladéktalanul keresse a Tenyésztési Irodát. Tel.: (70) 603-99-13

A kifizetési kérelmek beadásának részletes tájékoztatója az alábbi linken megtekinthető:

Tájékoztató az Egységes Kérelmen belül az őshonos jogcímek kifizetési kérelmeinek beadásáról