x

Még 1 hétig lehet szankciómentesen benyújtani a 2020. évi kifizetési kérelmeket

2020. május 8.

Felhívjuk a Tenyésztőtársak figyelmét, hogy szankciómentesen még 1 hétig lehet beadni Az Egységes Kérelmen belül az őshonos jogcímek kifizetési kérelmeit.

Szankciómentes beadási határidő: 2020. május 15. péntek éjfél

A 2020. május 15-ét követően benyújtott kérelmek szankciómentes módosítására (a hétvége és a Pünkösd miatt) június 2-ig van lehetőség, a módosítással érintett jogcímre megállapítandó támogatási összeg munkanaponkénti egy százalékos csökkentésével járó szankciós módosításra pedig 2020. június 9-ig nyílik mód.

A Magyar Államkincstár által közzétett kézikönyvek, illetve az egyesületi Tenyésztési Iroda tapasztalatai alapján összeállított útmutatót 2020. április 7-én a honlapon közzétettük, mely az alábbi linken elérhető:

Tájékoztató az őshonos jogcímek kifizetési kérelmeinek beadásához 2020.

Pályázóink visszajelzései alapján a beadások rugalmasan és zökkenőmentesen folynak.

Külön öröm számunkra, hogy a kancatartók az elmúlt évekhez viszonyítva jelentősen nagyobb számban élnek az előzetes adatellenőrzések, illetve a beadás telefonos segítségnyújtásának lehetőségével, melyet a Tenyésztési Iroda e-mailben és telefonon is folyamatosan biztosít. 

Kérjük, továbbra is éljenek e lehetőséggel és figyeljenek a határidőre!