x

Megkezdődött az Egységes Kérelmek előzetes ellenőrzéséről szóló végzések ügyfélkapura történő kiküldése

2018. június 8.

A legfrissebb információk szerint a Magyar Államkincstár minden, 2018. évben Egységes Kérelmet – ezen belül őshonos jogcímet – benyújtott pályázók részére előzetes ellenőrzés kapcsán a 2018-as egységes kérelem felülvizsgálatára felszólító végzés tárggyal tájékoztató levelet küld az ügyfélkapu tárhelyre.

A Magyar Államkincstár közleménye szerint a gazdálkodók érdekében a Magyar Államkincstár (Kincstár)  2018-ban is alkalmazza az előzetes ellenőrzés jogintézményét. Ennek keretében az egységes támogatási kérelmek május 15-i, szankciómentes beadási határideje után a Kincstár ügyfélkapura kiküldött végzésben értesíti a gazdálkodókat. A Kincstár által küldött értesítések alapján a pontatlan igénylések, a túligénylések szankciómentes javítására, illetve pótlására 2018. június 19-ig van lehetőség

Kérjük az érintett Tenyésztőtársakat, hogy az ügyfélkapujukat fokozott figyelemmel kövessék, a dokumentumot töltsék le és helyezzék a tartóstárba.

Az előzetes ellenőrzés során feltárt esetleges meg nem felelések részleteit a végzés melléklete tartalmazza, ezért kérjük azokat a Tenyésztőtársakat, akiknél őshonos jogcímekre vonatkozóan bármilyen hiba feltüntetésre kerül, a Tenyésztési Irodát haladéktalanul megkeresni szíveskedjenek. Tel.: Veres Mária (70) 603-99-13