x

Őshonos kancatámogatás – kérelem visszavonási kötelezettségek

2018. január 9.

Felhívjuk az érintett kancatartók figyelmét, hogy a Magyar Államkincstár tájékoztatása szerint az őshonos kancatámogatásban részt vevő adott egyed támogatotti viszonya nem attól függ, hogy a kifizetési kérelemben feltüntetésre került-e vagy sem.
A támogatott „lét” a támogatás megállapításakor keletkezett és 5 évig folyamatosan fennáll, mely abban az esetben szűnik meg, ha az ügyfél lemond a támogatásról, azaz visszavonja (akár részlegesen is) kérelmét.

Fentiek szerint az alábbi esetekben a későbbi szankciók elkerülése érdekében KÖTELEZŐ a támogatási kérelem teljes vagy részleges visszavonása:

  • teljes visszavonás: 2016. évi pályázó 2017. évben egyáltalán nem nyújtott be kifizetési kérelmet és a pályázatban a továbbiakban nem kíván részt venni
  • részleges visszavonás: 2016. évi pályázó támogatói okirattal rendelkező 1 vagy több egyedre nem nyújtott be kifizetési kérelmet és ezen egyedekkel a pályázatban a továbbiakban nem kíván részt venni
  • részleges visszavonás: 2016. évi pályázó támogatói okirattal rendelkező 1 vagy több egyede kiesett az állományból és a kiesést követő 90 napon belül nem tudta pótolni 
  • részleges visszavonás: 2016. évi pályázó támogatói okirattal rendelkező 1 vagy több egyede kiesett az állományból és a kiesés-pótlást a kiesést követő 90 napon belül nem jelentette be az egyesületnek

A támogatás visszavonásának menete 

Őshonos kancatámogatás kérelem visszavonása

 

Kérjük azokat a kancatartókat, akik valamely visszavonással érintettek, az ügyintézés sikeressége érdekében a Tenyésztési Iroda elérhetőségein jelentkezni szíveskedjenek.
Tel.: (70) 603-99-13, E-mail: nolte@hortobagy.eu