Őshonos kancatámogatás kifogás benyújtása

2017. március 16.

Elutasításra vonatkozó általános információk

2017. március 8-tól  a Miniszterelnökség megkezdte a 2016. évben beadott őshonos kancatámogatás kérelmek esetleges teljes vagy részleges elutasító határozatainak elektronikus kiküldését.

Elutasítási indokként legtöbbször az szerepel, hogy a pályázott egyed az Országos Állattenyésztési Adatbázis szerint nem tartozik az adott fajtához.

Ennek oka, hogy az Országos Állattenyésztési Adatbázisból kiállított lóútleveleknél a fajta megnevezés az alábbi esetekben hiányzik:

• megyejeles jelölésű lovak esetén
  • nyereghelyes jelölésű lovak esetén alap útlevél kiváltásakor (2004. évi vagy korábbi születésű lovaknál fordul elő)

Fenti esetekben lehetőség van kifogás benyújtására, melyre a rendelkezésre álló határidő a határozat ügyfélkapus átvételétől számított mindössze 10 naptári nap.

Amennyiben a pályázó ügyfélkapuján a kézbesítéstől számított 7 naptári napon belül nem nyitja meg a dokumentumot, a rendszer azt kézbesítettnek veszi és ettől számítva 10 naptári nap áll rendelkezésre a kifogás benyújtására.

A kifogás benyújtásának menete

• a kifogást benyújtani kívánó pályázó megküldi a részleges vagy teljes elutasító határozatot elektronikus úton az egyesület részére
  • az egyesület elkészíti a kifogás szövegezését és megküldi a kifogást benyújtani kívánó pályázóknak
  • a pályázó a kifogást kinyomtatja, aláírja, beszkenneli és elektronikus úton beadja az alábbiak szerint:
  • Magyar Államkincstár E-ügyintézés
  • bejelentkezés ügyfélkapun keresztül
  • általános ügyintézés
  • támogatáshoz kapcsolódó iratok elektronikus beküldése
  • új beadvány készítése
  • jogcím kiválasztása → Őshonos állatok in situ (VP)
  • kérelem adatainak kitöltése:
    • hivatkozott vonalkód → a támogatói okirat vagy elutasító határozat bal felső sarkában található vonalkód alatti számsor