Őshonos kancatámogatás támogatási kérelem beadása

2017. február 15.

Beadási határidő: 2017. február 28. 23:59

Felhívjuk a Tenyésztőtársak figyelmét, hogy támogatási kérelmet a már 2016-ban beadott kancaállományra ismételten nem kell beadni!

A 2016. évi pályázók kifizetési kérelmeinek várható beadási időszaka: 2017. április-május

Beadási felület

A beadás menete

• kérelem indítása az alábbi menüpontokon keresztül:
    Elektronikus kérelemkezelés → Vidékfejlesztési Program (2014-2020) Támogatási kérelem → Agrár-környezetvédelmi intézkedések →  Őshonos állatok in situ
  • új kérelem indítása
  • kérelem adatainak kitöltése a kitöltési útmutató szerint:
    VP őshonos alkalmazás kitöltési útmutató
  • az „Állatok adatai” fül kitöltésénél kérjük, hogy fokozottan figyeljenek az Egyed/törzsazonosító mezőben a pontos lóútlevélszámok rögzítésére (pl. HUN K NO920680000), mivel elgépelés esetén a kérelem beadása után hibajavításra nincs lehetőség, az egyed a teljes támogatási ciklusból kizárásra fog kerülni. A lóadatokat nem az egyesületi igazolásról, hanem a lóútlevél első oldaláról kell lemásolni!
  • fájlok csatolása:
    • KÖTELEZŐEN CSATOLANDÓ az egyesületi igazolás szkennelés útján előállított formában (fájlformátum: pdf vagy jpg). Kérjük, a véglegesítés előtt az egyesület által megküldött igazoláson szereplő adatokat ellenőrizni, az esetleges hibákat a Tenyésztési Irodának jelezni szíveskedjenek.
    • csatolható a többletpont számításához, amennyiben rendelkezésre áll: a családi gazdaság nyilvántartásba vételéről szóló határozat, agrárvégzettséget igazoló oklevél/bizonyítvány, gazdasági társaság alkalmazottjának munkaszerződése, amennyiben az alkalmazott agrárvégzettségét igazoló oklevél/bizonyítvány kerül benyújtásra
  • ellenőrzés, mentés, ÜK beadás

Teendők „sárga kódú”  hibaüzenetek megjelenése esetén

Az elmúlt napokban a pályázatok beadása során többször tapasztaltunk hiányosságokat a pályázók Államkincstár (korábban MVH) ügyfélnyilvántartási adataiban.

Ezeket a hiányosságokat az elektronikus pályázati felület sárga kódú hibaüzenetként ugyan jelzi, de nem akadályozza meg a támogatási kérelem beadását, viszont bármelyik megléte esetén a pályázati kérelem érdemi vizsgálat nélkül elutasításra fog kerülni.

Bármelyik hiba előfordulása esetén azok javítása előtt semmiképpen ne adja be a kérelmet!

Hibaüzenet: Nem jelentett be a kis- és középvállalkozásokról, fejlődésük támogatásáról szóló 2004. évi XXXIV. törvény (kkv törvény) szerinti minősítést (kkv minősítés)!

• kilépés a kérelem kitöltéséből
  • ügyfélnyilvántartásba bejelentett adatok módosítása az alábbi menüpontban:
  • ugyfeladatok-modositasa
  • A 12. KKV minősítés pontban válassza ki a megfelelőt
  • ellenőrzés, véglegesítés, ÜK beadás
  • a támogatási kérelem kitöltésének folytatása

Hibaüzenet:  Nem jelentette be fizetési számlaszámát, valamint annak devizanemét!

• kilépés a kérelem kitöltéséből
  • ügyfélnyilvántartásba bejelentett adatok módosítása az alábbi menüpontban:
  • ugyfeladatok-modositasa
  • 11. Fizetési számla adatok pontban kérjük, rögzítse fizetési számlaszámát és devizanemét
  • ellenőrzés, véglegesítés, ÜK beadás
  • két hónapnál nem régebbi bankszámlakivonat postázása az illetékes megyei kormányhivatal címére vagy bankszámlakivonat elektronikus beküldése az alábbiak szerint:
    Megyei Kormányhivatalok elérhetőségei
    Tájékoztató banki kivonat elektronikus ügyintézési felületen történő benyújtásáról
    Amennyiben postai úton küldi be bankszámlakivonatát, a postai bélyegző dátuma nem lehet későbbi, mint a támogatási kérelem beadásának dátuma!
  • a támogatási kérelem kitöltésének folytatása

Hibaüzenet: nem küldött be 2 hónapnál nem régebbi bankszámlakivonat-másolatot!

Teendők:

Az Ügyfél-nyilvántartási Rendszerbe történő nyilvántartásba vétel és változás bejelentés szabályai

103/2016. (XII. 22.) számú MVH Közlemény az Egységes Mezőgazdasági Ügyfél-nyilvántartási Rendszerbe történő nyilvántartásba vétel és változás bejelentés szabályairól