Támogatott mének célpárosítási rendszere 2017.

2017. április 19.

Jelentkezési határidő: 2017. május 15.

2017. évi támogatott mének köre

“A” vonal:

“B” vonal:

“C” vonal:

“D” vonal*:

*A TB döntését a „D” vonal jelentősen beszűkült volta indokolja.

A 2017. évi támogatási feltételrendszer nóniusz mének esetén a következő:

• a célpárosítási rendszerbe történő jelentkezés csak alapminősítéssel már rendelkező kancák esetén fogadható el
  • támogatás a jóváhagyott párosítási terv szerint a támogatott nóniusz mének után megszületett és azonosított csikók után fizethető
  • a támogatás összege az MLOSZ 2017. évi díjszabása szerinti fedeztetési (30 000 Ft), illetve termékenyítési díj (35 000 Ft) összege

Az egyesület tulajdonát képező Rittmeister nevű, cseppvérkeresztezésre ajánlott mén szaporítóanyagát a korábbi gyakorlatot változatlanul fenntartva ingyenesen kínáljuk mindazon tenyésztőknek, akiknek ez irányú párosítási tervét az egyesület jóváhagyja.

A támogatásra fordítható teljes keretösszeg mértékéről az egyesület 2017. április 7-i közgyűlése döntött, a közgyűlésen jóváhagyott keretösszegen felüli igénylés esetén a TB a jogosult kancák körét a kanca alapminősítése, tenyészeredményei, illetve sajátteljesítménye alapján kívánja meghatározni.

A 2017. évi párosítási terv nyomtatvány a napokban minden egyesületi tag részére postázásra kerül. Kérjük a Tenyésztőtársakat, hogy a párosításokat  fentiek figyelembe vételével elkészíteni, illetve postafordultával visszaküldeni szíveskedjenek.