x

Tenyésztési programot végrehajtó lótenyésztők átmeneti támogatása – fontosabb tudnivalók

2020. július 6.

Teljes pályázati kiírás

31/2020. AM rendelet

Jogosultak köre

 • elismert tenyésztőszervezet tagja
 • rendelkezik ügyfél-regisztrációs számmal
 • rendelkezik ügyfélkapuval
 • olyan, elsődleges mezőgazdasági termelést végző vállalkozás (őstermelő, egyéni vállalkozó, kis-, közepes és nagyvállalkozó, költségvetési szerv, állami tulajdonú gazdasági társaság), amely NAV felé bejelentett tevékenységei között  szerepel az alábbi TEÁOR szám: 0143 Ló- és lóféle tenyésztése
  Részletes tájékoztató: TEÁOR adatok ellenőrzése
 • a törzskönyvben tartott kancáját 2020. január 1. és 2020. június 30. között vemhesíti

Támogatás mértéke

80 000 Ft/vemhes kanca
Ha a jogos igények együttesen meghaladják a 250 millió Forint keretösszeget, akkor a rendelkezésre álló forrást a benyújtott támogatási kérelmekben foglalt jogos igények között egyenlő arányban kell felosztani.

Beadási időszak

2020. július 28-augusztus 10.

Beadás menete

A Magyar Államkincstár kérelemkitöltő felületén keresztül, ügyfélkapus belépéssel.
A felület és a részletes közlemény még nem áll rendelkezésre, megjelenésük után haladéktalanul közzétesszük.

Kötelező mellékletek

 • a támogatás igénylője nevére (tartó vagy tulajdonos) kiállított, 2020. január 1. és június 30. közötti dátumra szóló fedeztetési jegyzőkönyv másolati példánya (vemhesen vásárolt kanca tulajdonosa nem jogosult kérelem beadására)
 • állatorvos igazolása arról, hogy az adott kanca legalább 18 napos vemhes
  Letölthető dokumentum: Állatorvosi igazolás minta átmeneti támogatás igényléséhez

Mivel a támogatási kérelem beadási időszaka szűkre szabott, fokozottan felhívjuk a Tenyésztőtársak figyelmét, hogy július 28-ig minden dokumentációt, adatot ellenőrizzenek, egyeztessenek állatorvosukkal.

Kérjük a Tenyésztőtársakat, hogy a teljes pályázati kiírást alaposan tanulmányozzák, ha kérdés merül fel, keressék a Tenyésztési Irodát.